FORBES Duke-Germayne

KLÍR Zsolt

DEGROAT John            PONT: 16/3 !

A Kaszások a szokásos összetételben, az esélytelenek lázas kapkodásával kezdte  a

meccset: görcsös bizonyítani akarás  és az ezzel járó  pech sorozat magabiztossá

tette az amúgy is technikai tudásbeli fölényben lévő  dombóváriakat.  Az első negyed

vége  katasztrofális vereséget sejtetett.  Az egyedüli vigasztaló az volt, hogy Krisztián

zsinórba dobott kilenc pontot. A második negyedben valamelyest feljavult a

védekezésünk, de a dobásaink nem jöttek be. A vendégek pedig pontjaikat csaknem

kizárólag három pontos dobásokból szerezték. A félidő eredménye   36 - 67 volt.

A második félidőre összeszedtük magunkat oly annyira, hogy meglepetésre ebben a

negyedben  29-23 ra vertük hívatásosokat. A  meccs utolsó negyedében  Ránky tanár

úr  minden játékosunknak  lehetőséget adott, így a  fiatalabbak is  bizonyíthattak.

Jean-Claude 13 pontot dobott. Tóth Levi 12 /3, Szöki 11 és Kasza 16/9  .

Nagyon szép időnként látványos, példásan sportszerű mérkőzést láttunk.  A közönség,

- amely  most már mondhatjuk, hogy szokásosan megtöltötte a nézőteret – hálásan

jutalmazott minden szép megoldást, ideértve ellenfeleinkét is.

A nap szépséghibája volt hogy a hivatalos játékvezetők nem érkeztek meg.  De a

sportszerűség, és az ellenfél  tisztelete  azonnali megoldást kínált, így  mindkét csapat

egy-egy játékvezetőt  állított, akik  közmegelégedésre teljesítettek. Álljon itt a nevük

az elismerés jeléül  : Szeitler András  és  Bálind  József. Utóbbi a dombóvári egyesület

elnöke, aki a tiszteletdíjat felajánlotta a Kaszások  csapatának  akik még aznap este

sörre váltották a nagy megtiszteltetést, gyakran megemlítve Bálind Jampi nagyvonalú

gesztusát, kérve az Istent hogy tartsa meg jó szokását!

Ezúton is szeretnén megköszönni a közönségünk támogatását, és hogy ilyen jó hangulatot varászoltak számunkra és az ellenfelünk számára!

A Magyar Kupa küzdelmeiben tehát tovább jutó a  Dombovár csapata ! Gratuláunk és