2017. október 28. , 11:30 1. forduló Süni Kupa (U11)

Csapatok 1. 2. Félidei büntető 3. 4. Végeredmény
Óbudai Kaszások (U11) 28 19 5 12 22 86
Gödi SE Sasok 1 14 5 6 4 30
Patrik, Milus, Endi, Dani
A második mérkőzésünkön a házigazda gödi csapat várt ránk. Az első negyedben egy meglehetősen apró ötössel jöttek pályára. Azt kérem a fiúktól, hogy igenis érvényesítsük a fizikális előnyünket. Ez remekül meg is valósult. Meg sem álltunk 28 pontig, mindezt úgy, hogy öten dobtak legalább négy pontot ebben a tíz percben. Igazi csapatmunka. A második negyedben sajnos inkább mérgelődnöm kellett. Az ellenfél már szinte „ugyanolyan méretű” gyerekekkel indult ellenünk csatába, de úgy érzetem, hogy technikailag fölényben kellene, hogy legyünk. A 22-es fiúval nem tudtunk mit kezdeni védő oldalon, támadásban pedig a negyed első felében szinte csak ügyetlenkedtünk. Az időkérést követően megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek, pillanatok alatt megléptünk, aztán a negyed végére újra visszaesett a játékunk. Figyelem, koncentráció és a tanult elemek alkalmazása. Ennyi kellett volna, hogy az első negyedhez hasonló produktumot hozhassunk ki magunkból.

A második félidőre kicsit változtattunk az ötösökön, ellenfelünk is módosított egy picit. A harmadik negyed így nem sikerült annyira jól. Amikor össze tudtuk azt rakni, hogy mikor-mit-miért és hogyan kell csinálni, akkor szép megoldások születtek, de arányaiban többször is eltalálhattuk volna ezt. A negyedik tíz percben újra sok kosarat tudtunk szerezni, sebességben és végrehajtásban is felülmúltuk a gödieket. A végén ismét öt büntit dobtunk be, ennél sokkal többre vagyunk képesek, ugye? Az eredmény 86:30, ismét négy nyert negyeddel. Ez azért fontos, mert ezen a tornán az számított, hogy ki nyer több negyedet. Ma ebből a szempontból maximumot nyújtott a csapat. Gratulálok!

Gyakorolni jöttünk elsősorban, ebből a szempontból nagyon hasznos két mérkőzésen vagyunk túl. Látszik az, hogy mennyit kell fejlődnünk még fejben. Ahogy korábban is írtam: figyelem, koncentráció. Minél előbb el kell oda jutnunk, hogy mindig mind az öt pályán lévő játékosunk tudja, hogy az adott szituációban mi a dolga a pályán (de még a pályán kívül is rengeteg a birkaság). Nagyon igyekeztünk ma segíteni egymásnak védekezésben, ami mindenképp előrelépés. Sok volt még benne a hiba, kicsit túlzott igyekezettel ügyeltünk a társak emberére is, emiatt szép számmal dobhattak büntetőt az ellenfeleink. Emiatt mégsem bánkódom, mert elkezdtünk változtatni. A dobásaink eredményessége is javult valamennyit, de még mindig rengeteg tiszta helyzetet hibáztunk el. Ezen a területen kicsit nekem kell türelmesebbnek lennem, mert egyelőre nem ezen dolgozunk elsősorban. Próbálunk még javítani a játékunk sebességén. Ezzel abszolút elégedett vagyok, ritkán vettem azt észre, hogy valaki sétálgat a pályán. Így jutottunk a Süni kupa döntőjébe! :) Kíváncsian várom, holnap mit alkotunk! Nagyon örültem Patrik bátor játékának, rajta kívül még számos jó egyéni teljesítményt láthattunk. Csak így tovább! Hajrá Kaszások!