2017. november 03. , 19:00 1. forduló Eötvös Kupa, Nyíregyháza

Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
KK Star Novisad 32 10 29 20 91
Kaszások Serdülő I. 13 32 21 14 80
Orbán Patrik
Csapatunk részt vett az Eötvös Kupa Nemzetközi Fiú Utánpótlás Kosárlabda Tornán Nyíregyházán. Másodjára lett megrendezve a torna, tavaly is részt vettünk az eseményen, akkor 6. helyen végeztünk. 8 csapat vett részt a 3 napos rendezvényen. Képviseltette magát Románia, Szerbia, Szlovákia, és Magyarország.   Első mérkőzésünket a szerb újvidéki KK Star Novisad csapata ellen játszottuk. Jó mérkőzésnek ígérkezett, mert bemelegítésnél láttuk, hogy kemény ellenféllel kerültünk szembe. A szerb kosárlabdára jellemző keménységgel elkezdték a mérkőzést. Próbáltuk felvenni velük a versenyt, később kiderült, hogy a legerősebb ötösükkel kezdtek. Első negyed végén az állas 32-13 oda.   De aztán jött a második negyed. Azok a játékosok nem játszhattak, akik az első negyedben pályára léptek. Alacsonyabb szerkezettel jöttek ki. Jött a hidegzuhany az ellenfélnek. Negyed végére sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. A negyedet 10-32-re sikerült megnyernünk, ami azt jelentette, hogy 3 pontos vezetéssel mehettünk a félidőre. Félidő 42-45.

Második félidőben esze veszett harc vette kezdetét. Nagyon nagy volt iram, kemény, fizikális csata folyt a pályán. Mi nem szoktunk ehhez hozzá, felvettük a harcot velük, de nem tudtunk fault határon belül maradni. Tőlünk 4-en is kipontozódtak. Ezzel nincsen baj, ezek a gyerekek nincsenek hozzászokva az ilyen kemény játékhoz. Ilyenkor nem meglepő, hogy jönnek a faultok. A 4. negyed közepéig szinte egál volt, pár pont előnye volt az ellenfélnek. Mi teljesen elfáradtunk fejben, és testben is. Többen kipontozódtak, és jött egy 4 perces gólcsend. Nem tudtunk változtatni a mérkőzés menetén, felőrölt minket az ellenfél. Végül 11 ponttal behúzták előlünk a mérkőzést.

Összességében örülök, mert nagyon jó mérkőzést játszhattunk. Ebből nagyon sokat tudunk tanulni. Egy biztos a gyerekek megtettek mindent a pályán, és ezért mindenkinek jár dicséret! Ki tudnék emelni Mindenkit. Emelt fővel jöhettünk le a pályáról!