2017. november 05. , 9:00 3. forduló Eötvös Kupa, Nyíregyháza

Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
NYKK Eötvös 11 14 13 22 60
Kaszások Serdülő I. 16 29 22 22 89
Kecskeméti Róbert
Az 5-6. helyért a hazai NYKK Eötvös csapatával játszottuk. Első negyedben nehezen indult a játékunk, kellett 5 perc, hogy megtaláljuk a gyűrűt. Negyed második felére sikerült felébrednünk, beindult a támadásunk. Negyed vége 11-16 ide. Második negyedben beindult a gépezetünk, emeltük a tempót, kint maradtunk egész pályán. Sok labdát szereztünk, és a ránk jellemző gyors passzokkal előre jutatott labdákból könnyű kosarakat szereztünk. Állás 25-45 ide.

Harmadik negyedben tartottuk a tempót. Szépen pörgött a társaság. Védekezésben a besegítés még mindig félénken jön, nem merünk elé állni a labdásnak. Állás 38-67 ide. Záró részben felszabadultan játszott a társaság. Azt kértem, hogy az eddig tanultakat alkalmazva játszanak, és élvezzék a játékot. A tempót emelték, szépen járt a labda. Labdán volt nyomás, sok labdát szereztünk. Társakat szépen megpasszoltuk.

A mérkőzést 60-89-es végeredménnyel megnyertük, és ez azt jelentette, hogy a második Nemzetközi Eötvös Kupán 5. helyen végeztünk. Ezúton is szeretném megköszönni az egyesület, és a szülők támogatását. Hozzájárulásuk nélkül nem vehettünk volna részt ezen a tornán. Köszönjük a szervezőknek a meghívást. Felejthetetlen élményekkel gazdagodhattak a gyerekek, és ez a legfontosabb.