2018. január 06. , 12:00 5. forduló Óbudai Mini Kupa

Csapatok 1. 2. Félidei büntető 3. 4. Végeredmény
Dűlői Hősök 10 9 6 0 10 35
Római Gepárdok 6 4 3 9 10 32
Neszmélyi E. Orbó
Szombat reggel ebéd helyett az előttünk álló Gepárdokkal játszottunk. A mérkőzés igen fontos volt, mivel itt nyílt lehetőségünk behozni az Allstar gálán elvesztegetett pontokat. Ezt jeleztem is a gyerekek felé és ennek megfelelően sikerült elkezdeni a mérkőzést. Az első negyedben az egyik oldalon szépen védekeztünk és küzdöttünk, a másik oldalon Andris-Milán páros teremtett helyzeteket és szereztek kosarakat. Sikerült is megnyerni az első negyedet! A második negyedben Orbó dobta a kosarakat. Mindenki szépen védekezett, hiszen csak 2 kosarat kaptunk! Igy kell lejátszani egy első félidőt!

A félidei büntiknél 6-ot sikerült értékesíteni, ami egész szép eredmény. Már nincs messze az a bűvös 8 bedobott!
Így fordultunk a második félidőre 26-13-as eredménnyel. Azt hittem minden rendbe lesz és megtudjuk nyerni a maradék két negyedet is... De nem! Jött a hidegzuhany és a 3. negyedet 9 ponttal elvesztettük, úgy, hogy nem dobtunk kosarat! Egyszerűen nem küzdöttünk, nem mentünk, hogy gólt dobjunk. Egy ilyen negyed nem fér bele ilyen ellenfelek ellen!
Az utolsó negyedben se sikerült fölényesen felülmúlni a Gepárdok ötösét. Bár itt kiegyenlítettibb volt a párharc, de nem védekeztünk kellő erőbedobással, így sajna 9-10 es vereséget szenvedtünk a negyedben.

Összességében kettős érzéseim vannak a meccsel kapcsolatban. Hibátlan gyönyörű elsőfélidő és büntetők után, két katasztrófa negyed. Az egész mérkőzésen úgy kell küzdeni, hajtani, mint az elején.  Minden esetre megvan a győzelem, ami nagyon fontos volt, és mivel a másik meccsen is szépen játszottunk, ezért megígértem a Srácoknak, hogy elfelejtem ezt a két negyedet! A győzelem nem volt elég hozzá, hogy megelőzzük a Gepárdokat, de nincs ok az aggodalomra, a következő fordulóban minden lehetőség adott lesz, hogy újra ott legyünk a 4. helyen. Ehhez az első lépés az az, hogy 14-en ott legyünk a mérkőzésen! Hajrá hősök