2018. január 14. , 14:40 5. forduló Kadett/B Bajnokság [Bp]

Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
Malév Kobrák 8 4 13 24 49
Kaszások Kadett I. 26 30 30 21 107
Hegedűs Milán
Következő Budapest bajnoki mérkőzésünket a Malév Kobrák ellen játszottuk idegenben. Az ellenfelet nagyobbrészt 2004-es játékosok alkották. Idősebbek, erősebbek voltunk, a mérkőzés esélyesei mi voltunk. Első negyedben tetemesebb előnyt sikerült kiépítenünk, a fizikális főlényünket sikerült kamatoztatni. Állás 8-26 ide. Második negyedben tovább meneteltünk. Védekezésben, és támadásban abszolút dominánsak voltunk. Állás 12-56 ide.

Az első félidőben eldőlt már a mérkőzés, a második félidőben tovább folyt a játék az első ritmusában. Harmadik negyedben tartottuk a 30 dobott pontot. Záró részt sikerült elveszítenünk, fejben kiengedtünk, elbíztuk magunkat. Magát a mérkőzést magabiztosan 49-107-re megnyertük.

Összességében a mérkőzés papírforma lett, hoztuk a kötelezőt. Annak nem örültem, hogy a mérkőzés lefújása előtt lassítottunk, és sikerült összehozni egy vesztes negyedet egy serdülő játékosokkal kiegészített kadett csapat ellen...