2018. január 27. , 11:00 2. forduló Serdülő OB - Főtábla

Helyszín: Szerencs, Hunyadi Sportcentrum
Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
Nyíregyházi Sportcentrum 14 10 12 17 53
Kaszások Serdülő I. 37 28 18 21 104
Kecskeméti Róbert
Serdülő Országos Főtábla II.  „P” csoport tornája Szerencsen került megrendezésre. Első mérkőzésünket a Nyíregyháza Sportcentrum ellen játszottuk szombat délelőtt. Sikerült varázslatosan elkezdenünk a mérkőzést. Első negyedben tetemesebb előnyt építettünk ki, ami a sok gyorsindításnak is köszönhető. Állás 37-14 ide. Második negyedben a második ötösünk tovább tetézte a bajt az ellenfélnek. A mérkőzés iramát továbbra is mi diktáltuk. Lepattanókért hajlandóak voltunk elmenni.  Félidő 65-24 ide.

Harmadik negyedben a mérkőzés irama csökkent. Kevesebb gyorsindításunk volt, bár felállt védelem ellen voltak szép befejezések.  Állás 83-36. Záró részben a mérkőzés képe nem változott, a gyerekek nagyon meg akarták dobni a 100 pontot, ami végül Safranka Marci duplájával sikerült is. A mérkőzést 104-53-as végeredménnyel megnyertük.

Így kell megkezdeni egy tornát. Örültem, hogy bírják a gyerekek szusszal a sok futást. Ami még fontos, hogy mindig megpróbálták leindítani az ellenfelet, amiből rengeteg könnyű kosarat szereztünk. Kiemelném Kecskeméti Robit, aki önmagához képest most jobban játszott. Gondolok a befejezésekre. Csodálatosan csinálja, valahogy mindig eljut a gyűrűig a labdával. Mikor kezd fáradni a meccsen, akkor a befejezések rendre nem pontosak. Ma nem így volt, és a végén is odafigyelt, aminek örültem. Bravó Robi!