2018. január 28. , 11:15 2. forduló Serdülő OB - Főtábla

Helyszín: Szerencs, Hunyadi Sportcentrum
Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
Szerencs VSE 14 20 20 14 68
Kaszások Serdülő I. 19 27 12 13 71
Orbán Patrik
Serdülő Országos Főtábla II.  „P” csoport tornája Szerencsek került megrendezésre. Harmadik mérkőzésünket a hazai Szerencs VSE csapata ellen játszottuk vasárnap délelőtt. Első negyedben a gyors játékunk továbbra is dominált. Amint hozzánk kerül a labda, törekedünk arra, hogy leindítsuk az ellenfelet. Állás 19-14 ide. Második ötösünk emelte a tempót, és felállt védelem ellen is jobban muzsikáltak. Befejezések pontosabbak voltak, nem tömörültünk a labda köré. Hagytunk helyet játszani egymásnak. Félidő 46-34 ide.

Harmadik negyedben jött a teljes lefagyás védekezésben. Mindenki becsülettel vigyázott a saját emberére, de besegítések rendre késtek, vagy nem jöttek.  Csapatvédekezés teljesen szétesett. Támadásban a ziccereink nem kerültek a helyükre. Az ellenfél vérszemet kapott a nagy hazai nézőközönség előtt, és sikerült magunkra húzni az őket. Állás 58-54 ide. Záró rész 2. percében kiegyenlítettek, és teljesen nyílt mérkőzés vette kezdetét. Sajnos magunknak okoztuk a bajt, második félidőben lassult a játékunk. Gyorsindítások elmaradtak, védekezésben nem pörögtünk. Lepattanókért nem megyünk el. Ahogy a fáradtság, mint az elbízás is benne volt.  6. percben 5 ponttal ment az ellenfél. Ott ráeszmélt a csapat, hogy elmehet a mérkőzés. Nem fér bele a lassítás, nem játszhatunk másképpen, mint ahogy az eddigi mérkőzéseinket tettük. Időkérés után feltüzeltük magunkat. Mindenki vetődött a labdákért, és rohant, amint hozzánk került a labda. A pad szurkolt, ordította, hogy „Védekezz, VÉDEKEZZ” mikor az ellenfélnél volt a labda. Maradék 3, és fél percben megfordítottuk az eredményt, és 3 ponttal győzedelmeskedni tudtunk.

Összességében elégedett lehetek, mert mindhárom mérkőzésünkön nyerni tudtunk. Gratulálok a Csapatnak! Mindhárom mérkőzésen  a gyerekek elosztották a dobott pontokat egymás között, mindenki hozzátett a győzelmekhez. Szép munka volt! Kiemelném Orbán Patrikot, aki ezen a mérkőzésen a 24/6 pontjából többet is akkor dobott amikor nagyon kellett a csapatnak a mérkőzés végén. Bravó Patrik!