2018. február 04. , 17:00 17. forduló NB1

Vezette: Horváth Alajos, Földesi Ádám, Németh Sándor, ellenőr: Németh Csaba
Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
Falco KC Szombathely U23 26 16 24 29 95
Kaszások (NB1) 11 19 18 12 60
Szóráth Gergely
22-5-el kezdtünk... na persze nem mi vezettünk. Sajnos az első két támadásban sikerült azt csinálni, amit szerettem volna... Nem értünk vissza, így ziccerezett ellenfelünk. Nem tudtunk értelmes dolgot a támadásban megint összehozni. 15 pontos hátrányunk volt az első negyed után.
A második negyed sem alakult jobban, de a védekezés váltásunknak lett annyi haszna, hogy picit megtörtük a ritmusukat, és még közelebb is férkőztünk valamennyire hozzájuk! Volt fény!

Jó támadással indítottunk, jó védekezéssel. Már csak 10 pont... Összeomlás, 1 perc és máris 20... Nem értem. Tényleg nem. A harmadik negyed vége 22 oda. Innen kisebb talpra állás, egészen egy téves ítéletig, amikor is 14 pontra jöttünk fel. Vagyis ha megadják a szabályos kosarunkat. De lépéshibát ítéltek, és összezuhanás. 5 perc eredménye 25-6...