2018. március 03. , 10:00 9. forduló Kadett/B Bajnokság [Bp]

Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
Kaszások Kadett I. 17 11 19 20 67
Kiss Lenke KS/B 18 10 12 18 58
Orbán Patrik, Dócs Benedek, Dobossy Pál
Következő Budapest bajnoki mérkőzésünket a Kiss Lenke KS/B csapata ellen játszottuk hazai pályán. A mérkőzés esélyesei mi voltunk. Ennek ellenére nem ment úgy a játékunk, ahogy azt a találkozó előtt vártam.  Első negyedet sikerült 1 ponttal kikapnunk. Állás 17-18 oda. Második negyedben nem sokat változott a játékképünk. Továbbra is nehezen indult a gépezetünk. Állás 28-28.

Harmadik negyedben sikerült emelnünk a tempót. Védekezésbe több energiát fektettünk, amint megvolt a labda rohantunk. Eredmény egy minimális kiépített előny. Állás 47-40 ide. Záró részben a támadásunk maradt, védekezésben viszont lazultunk. Szerencsénkre a minimális előnyünk kitartott, és 67-58-re megnyertük a mérkőzést.

Összességében nem örülök, mert a mérkőzés előtt tisztáztam a gyerekekkel, hogy 5-6 perces etapot kap mindenki. A feladat az volt, hogy jusson el mindenki mihamarabb üzemi hőfokra. Kértem, hogy a bemelegítés olyan legyen, hogy az első perctől kezdve tudjunk rohanni. Hát ez sajnos nem sikerült. Kiemelném a három Serdülő játékosunkat. Orbán Patrik, Dócs Benedek és Dobossy Palkó feljátszott az idősebbek közé, és mindhárman tisztességesen helytálltak. Csak így tovább!