Játékvezetők: Magyar Zoltán Gábor, Sancilio Alexis

Kiss Lenke KA/A 16 15 12 10 53
Óbudai Kaszások U14 25 12 15 32 84

A mérkőzés edzői értékelése

Óbudai Kaszások/A: ZÁDOR NIMRÓD 23, HAMAR ATTILA 14, Raj Milán 13, TÓTH ZOLTÁN 13, RAJ ZALÁN 7, HIDVÉGI DONÁT 7, Yang Zile 3, Takács Ábel 2, Kocsis Erik 2, Ács Vince, Konta Magor

Érdekes mérkőzésnek ígérkezett a Kiss Lenke A csapata elleni délutáni összecsapás. Ők voltak az egyetlen csapat akivel még nem találkoztunk a mostani csoportban, és nem is sok információval rendelkeztünk róluk. Pont ezért megnéztük az első meccsüket, és már ott láttuk mit játszanak, sőt ötösök szerint már az embereket is kiosztottuk. Ezek hasznosnak bizonyultak, mert az első negyedben 9 pontos előnyt sikerült kiharcolni. Szó szerint kiHARColni, mert az ellenfél nem kímélt bennünket, csak az első félidőben 17-szer szabálytalankodtak. Sajnos a 2.ötös nem tudott hozzátenni az előnyhöz, de ehhez az is nagyban hozzájárult, hogy az előző meccsen kiválóan teljesítő Tóth Zoltán ráesett a hátsójára, és bicegve, fájdalmak között fejezte be a negyedet mivel csak egy cserénk volt, és azt az első 10 percben már kihasználtuk. (37-31)

Sok esetben a 3. negyed döntő játékrész, azonban továbbra sem tudtuk dűlőre vinni a dolgot. Egyet lehetett tenni, türelmesnek lenni, hiszen ők egymás után a második meccsüket játszották, ráadásul vészesen gyűltek a faultjaik. Így az időkérést leginkább pihentetésre, megnyugtatásra használtuk ki, mintsem különleges taktikai utasításokra. 30 perc után 52-43 volt ide. Az utolsó 10 percre úgy fordultunk, hogy kapitányunknak Raj Milánnak 4 hibája volt. Mindössze 29 mp telt el amikor már viszont öt, így ő kiszállt a további küzdelmekből. Ekkor azonban az első meccsen csak szenvedő ZÁDOR NIMRÓD és az 5-6 percre még visszacserélt Tóth Zoli remek 1-1-eiknek köszönhetően gyakorlatilag eldöntötték a találkozót pár perc alatt! 53-46-ról egy 18-1-es rohanással végleg lezártuk a találkozót. A becserélt játékosaink is hozzá tudtak tenni, és magas fordulatszámon pörögve megtörték a nagyszerűen küzdő ellenfelet. A mérkőzés játékosa: ZÁDOR NIMRÓD

A két meccsen összességében jól teljesítettünk büszke vagyok a srácokra! Két teljesen eltérő stílusú ellenféllel játszottunk, és mindkétszer győztesen kerültünk ki az összecsapásból. Bár rengeteg hátráltató tényező van, mégis látható a fejlődés a CSAPATon. Igen így csupa NAGYBETŰVEL mert ma ötösönként, és egyénileg is bizonyították, hogy ha az egyiknek nem megy akkor majd a másik kisegíti, és ez óriási erény! Több olyan játékosunk is előrébb lépett egyet ma, akik eddig kevesebbet tudtak a közösbe tenni, vagy több hibával játszottak. Kevesen vagyunk, így mindenkire szükség van, de ma ismét megmutattuk, hogy van tartásunk! A csoportból már mindenkit legyőztük egyszer, ebből egyenesen következik, hogy most még jobban rákapcsolunk, hiszen mindenki minket akar majd megverni. Egy hónapunk van a következő fordulóig, addigra még meggyőzőbb játékkal kell előrukkolnunk! HAJRÁ KASZÁSOK!

Hasonló tartalmak

• Hosszú hétvége van mögöttünk, amelyet egy szerdai Kőbánya elleni rangadó és egy hétvégi Országos forduló követ. Mindenkire nagy szükség lesz, hiszen 8 nap alatt 5 meccset játszunk, amely…

Bajnokság: Serdülő/B Bajnokság [Bp]

Időpont: 2024-02-25 Kezdés: 11:00

• Ellenfelünknek gratulálok a kemény játékhoz, de magunknak is győzelemhez. Tanulásgos lesz remélem a mérkőzés fegyelem és figyelem szempontjából. Szülőknek köszönjük a szurkolást!

Időpont: 2024-02-24 Kezdés: 16:30

• Lassan kezdtünk, de sikerült felpörögni, melegítésünket komolyabban kell vennünk, a védő teljesítmény azonban megsüvegelendő!

Bajnokság: Regionális Junior Bajnokság

Időpont: 2024-02-24 Kezdés: 12:00