Kérdések egyelőre válaszok nélkül

Kadett I. (ffi)

Helyszín: Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok

Játékvezetők: Tóth Kitti, Zádeczki Donát

Nézők száma: 30

Mérkőzés időpontja: 2019-10-27 11:00:00

Csapatok 1 2 3 4 Végeredmény
Zsíros Akadémia Kőbánya/A 28 19 18 22 87
Kadett I. (ffi) 8 15 20 14 57

Beszámoló a mérkőzésről

A mérkőzés edzői értékelése

Óbudai KA: Dobossy 2, Korompay 3/3, ORBÁN 14/6, DÓCS 18/6, Safranka 5
CS: Chabot 4, VARSÁNYI 9/3, Léh, Korpás, Csocsán, Katona, Pintye 2

1. félidő

Újabb rázós idegenbeli mérkőzés várt ránk vasárnap délelőtt Kőbányán, a Zsíros Akadémia vendégeként. Most is – mint mindig, – bíztunk abban, hogy egy jó meccset tudunk játszani esélyesebb ellenfelünkkel, netán még az eredményt is szorosan tartva!
Nem és nem, még mindig nem! Ismét jókora csalódást okoztunk, elsősorban magunknak, azzal, hogy ennyire zavarodottan, hit és önbizalom nélkül kezdtünk megint vendégként. Lemásoltuk a múltkori fehérvári borzalmat, ahol a macska és az egér játszadozásában mi húztuk a rövidebbet.
31-8 után viszont valami megváltozott! Nyilván, sokat segítene, ha megfejtenénk, hogy mi! Talán a fiúk úgy gondolták, hogy meg van az a -20-30 pont különbség, amire ők számítottak és most már végre minden tét és teher nélkül lehet játszani…?! Mindenesetre innentől kezdve már szoros, mondhatni egál volt a meccs.

2. félidő

A harmadik negyed közepén 14 pontra is megközelítettük a hazaiakat, pedig szó sem volt arról, hogy ők lassítottak volna! Hetes rotációban nyomták végig a találkozót, korosztályunk egyik- ha nem „A”, – legjobb játékosa, Hajdu, 40 perc játékidő alatt megint bődületes számokat produkált. Ha, a végig max-ra törekedő hazaiakon múlt volna, 60-70 ponttal tángáltak volna el minket! Mint, ugye, másfél hete Fehérváron!
De, nem így történt! Elsősorban Dócs vezérletével elkezdtünk sebességgel, egész agresszíven, önbizalommal telve kosárlabdázni és úgy, hogy minden játékosunk pályára került, játszottunk egy komoly, szoros 25 percet a vendéglátóinkkal.
Akkor ez most mi volt? Mi történt itt?

Összegzés

Több kérdésre is választ kell találnunk a közeljövőben, főleg az idegenbeli szereplésünket illetően! Biztos, hogy valahol hatással lehet a teljesítményre az a tény is egy ilyen mérkőzés előtt, hogy a két csapat legutóbbi, országos versengésen való találkozása alkalmával, szinte napra pontosan két évvel ezelőtt az U-14-es bajnokságban, a kőbányaiak 129-54-re bizonyultak jobbnak. De , ilyen alapon inkább ki se álljunk vagy nevezzünk át a regionális bajnokságba!
Nemrég csatlakozott sportpszichológus kollégánk segítségére is számítunk, hogy – a sportszakmai kérdések mellett, – megoldást találjunk arra a problémára, hogy alapvetően idegenben, miért nem tudjuk hozni magunkat, súlyos vereségek sorát elszenvedve ezzel!

Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…