Óriási küzdés = győzelem

Gyermek (női)

Helyszín: Tüske csarnok – 2. terem

Játékvezetők: Horváth Kinga, Szilágyi Tamás

Nézők száma: 30

Mérkőzés időpontja: 2019-01-27 16:30:00

Csapatok 1 2 Félidei büntető 3 4 Végeredmény
Kőbányai Darázslányok 11 10 5 18 12 56
Kaszás Girls 15 17 5 12 14 63

Beszámoló a mérkőzésről

A mérkőzés edzői értékelése

Óbudai Kaszások: HENGLÁR 3, CZIRKOS 27, MAHMOUD 15, Pintye, Babay-B. 7, CSICSVÁRI 5, Hámori, ROMPOS 2, Bene, Bobvos , Csonka 1, CSOCSÁN 3

1. félidő

Ismertük már ellenfelünket, tudtuk, hogy mit játszanak így azt is tudtuk mit kell ellenük játszani. Kérdés, hogy az előző mérkőzés második félideje után után sikerül e változtatnunk, és azt csinálni ami működik.
Erre a kérdésre rögtön választ adtak a Lányok. Nóci vezetésével hatalmas iramot diktáltunk. Óriási sebeséggel mentünk előre, harcoltuk ki a faultokat. Védekezésünkön is változtattunk, minimális könnyű kosarat engedélyeztünk, sok faultot ütöttünk mi is.
Kis előnnyel vette át a stafétát második ötösünk, akik nem lassítottak, folytatták a gyors támadást, kemény védekezést. Ennek eredménye 11 pontos előny lett a félidőre.

2. félidő

A büntetővonalról egállal célzott a két csapat, így a különbség megmaradt.
Kis variálás történt mind a két oldalt, de jól folytattuk a mérkőzést, Nóci és Zelma 2+1-es akcióival 6 ponttal toldottuk meg előnyünket. Itt volt a legnagyobb a különbség 17 pont a javunkra. Ezután kicsit szétestünk fejben, és folyamatosan közeledett ellenfelünk. Leginkább saját hibáinkból jöttek fel, eladott labdáink, kihagyott helyzeteinkből, kapkodásunkból.
A negyed végére 5 pontra apadt előnyünk, szépen visszaküzdötte magát ellenfelünk. Ezt a negyedet is egy 2+1-es akcióval kezdtük. 4 pontnál visszább nem engedtük őket, mindig tudtunk válaszolni a kosaraikra. Az utolsó három percben rengeteg hibával mind a két csapat kapkodva játszott, de a végén mi örülhettünk.

Összegzés

Az előző meccs második félideje után nem gondoltam volna hogy így összetudjuk szedni magunkat. De óriási küzdöttünk, nagyon akartuk ezt a győzelmet és össze is hoztuk. Így összefoglalóban ritkán emelek ki egyéni dolgokat, de most muszáj párat. Zita és Anna óriásit harcolt a lecsorgó labdákért, óriási szükségünk is volt rá. Zelma „hustle play”-jei mindig lendületet adtak a csapatnak. Nóci hatalmas sebeséggel ment előre, 14 (!) büntetőt harcolt ki, amiből 11-et helyére is küldött. Panka pontjai pedig mindig jöttek a zárójátékrészben mikor kellettek.
Mindenki rengeteget tett hozzá, aki a kispadon ült az is együtt élt a meccsel és küldte a pályára az energiát! Ezzel a győzelemmel egy lépést tettünk a jamboreera való kijutás felé, ami a célunk, de hosszú még az út! Következő fordulóig 3 hetünk van addig kőkeményen kell tovább dolgoznunk, hiszen a Honvéd SZSE-nek tartozunk a visszavágással. Másik ellenfelünk Milán bácsi U12-es fiai lesznek, azaz házi rangadó is vár ránk! Gratula Lányok! Hajrá Kaszások!!!

Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…