Belefért a 4. negyedi szieszta

Helyszín: CAMUGO® SportLab Kosárlabda Csarnok 1117 Budapest

Játékvezetők: Simon Kornél, Franyó Csanád

Nézők száma: 0

Mérkőzés időpontja: 2021-03-14 14:30:00

Csapatok 1 2 Félidei büntető 3 4 Végeredmény
KLKS Homoktövis 7 11 3 8 18 47
Kaszás Girls U11 24 12 2 18 4 60

Beszámoló a mérkőzésről

A mérkőzés edzői értékelése

Kaszás csapat neve: Ceglédi 2, HORVÁTH 8, Jasztrab, Kadenszki 2, REIZMÜLLER 6, NÉMETH 24, Maduagwu 1, Polik 2, Kosztyu 12, HAJDU 3,

1. félidő

Egy meccsnyi pihenő után léptünk újra parkettre a Kenguru Kupa 6. fordulójában, ezúttal a KLKS Homoktövis csapata ellen. Ellenfelünk hasonló eredménnyel zárt a Ziccer csapat ellen, így egy nyerhető meccs volt kilátásban. Bombasztikusan kezdtünk, egyértelmű volt, hogy mi pihenőből érkezünk, míg a kék mezeseknek ez a második meccse volt zsinórban. Pörögtünk védekezésben és könnyű üres ziccereket dobtunk a túloldalon, amiből főképp Fruzsi szórta meg magát 14 pontot termelve, a további 10 pontunkat R. Emma és Alma szorgoskodta össze. A második alakulatunk rendesen bealudt saját negyedük elején. A hatodik percben sikerült először betalálni, igaz védő oldalon sikerül kompenzálni, hiszen eddig a pontig 6 egységet engedtek a kölökösöknek. Viszont ha már beindult az üzlet, K. Emma, Zsófi és Gerda 12 pontig meg sem álltak, ezzel megfordítva és megnyerve a negyedet. A félidőben sajnos nem sikerült előrelépni az előző meccshez képest, sőt 10/2-es mutatónk egészen pocséknak mondható. Dicséret a jól célzó Lénának és Szofinak!

2. félidő

A második félidőben első alakulatunk ott folytatta, ahol abbahagyta, Fruzsi vezetésével robogott a támadás, amelynek a fegyelmezett védekezés volt a motorja, igaz néha néha hiba csúszott a gépezetbe, de ez is belefért. A megnyugtató előny birtokában azt kértem, hogy fordítsunk több figyelmet a csapatjátékra, mintsem az egyéni akciókra. Ezt olyan remekül végrehajtották a lányok, hogy mind az 5 pályára lépő játékos eredményes tudott lenni a negyedben, így Léna és Anna is megszerezte az első mezőnykosarát a meccsen! A negyedik negyedben jó lett volna, ha folytatjuk az előző ötösünk által mutatott játékot. Sajnos ez nem így történt, támadásban sok pontatlanság és az egyéni erőlködés volt a jellemző, védekezésben pedig sokszor maradt el a kellő agresszivitás, meg kell jegyezni, hogy sokszor jó védekezés után kaptunk bravúros „az az övé” kosarakat, de nem is ezekkel volt a baj. Ezt a játékrészt 14 ponttal vesztettük el, de ez sem volt elég ahhoz. Hogy egy pillanatra is izgulnunk kelljen az első 3 negyed szép munkájának hála.

Összegzés

Jó lett volna, ha az egész meccsen dominálni tudunk, sajnos ez az utolsó negyedben mutatott leolvadás miatt nem jött össze. Ebben gondolom a fáradtság is benne volt, hiszen a második meccsünk utolsó játékrészéről beszélünk. Remélem legközelebb a fáradtság dacára is meg tudjuk mutatni, hogy mit tudunk, hiszen ez egy szorosabb meccsen akár a győzelembe is kerülhet. De most örüljünk a diadalnak és a szép játéknak, amit tovább és tovább fogunk fejleszteni az edzéseken, hogy minél több meccsen hagyhassuk el a maihoz hasonló mosollyal a pályát! Hajrá Kaszások!

Hasonló tartalmak

  • Az előző meccsünkhöz hasonlóan sokkal több koncentrációra van szükség, mert amikor koncentrálunk hatékonyak tudunk lenni.

    Bajnokság: Regionális Junior Bajnokság

    Időpont: 2025-03-17 Kezdés: 18:30

  • Ezen a reggelen nem sikerült felébrednünk. Álmosan, motiválatlanul kezdtünk a BEAC ellen. Ők szoros védekezéssel lehetlenítették el labdavezetéseinket és passzainkat. Sajnos minden részletében gyengék voltunk a mérkőzésen, védekezésünk átjáróház volt, lepattanók nem érdekeltek minket. Csapatunk vegyes, ha a korosztályos játékosaink nem mutatnak jó vagy extra teljesítményt, akkor…

  • U16 Leány
  • A mérkőzés megmutatta, hogy szükségünk van a koncentráció fenntartására a teljes játékidő alatt. A következő edzéseken kiemelten foglalkozunk a védekezési fegyelemmel és a támadásbefejezések pontosításával.

    Bajnokság: OKB Országos Főtábla

    Időpont: 2025-03-16 Kezdés: 11:00