Férfi NB1: Ez nem törhet meg minket!

Helyszín: Kaszás csarnok

Játékvezetők: Varga-Záray Katalin, Kéri István, Hegedűs Attila (Bognár Tibor)

Nézők száma: 120

Mérkőzés időpontja: 2025-11-08 16:45:00

 

Csapatok 1 2 3 4 Végeredmény
Óbudai Kaszások 22 31 24 12 89
PVSK-Veolia 23 18 21 30 92

 

Beszámoló a mérkőzésről

A mérkőzés edzői értékelése 

Óbudai Kaszások: BOROS 14/3, Hajdu 8/6, Balázsi 2, Swanson 14/6, Homoki 16/12.

Cs: Szántó 2, LAKOSA 22/18, GAZDAG 6, Horváth 3/3, Nshimba 2, Szabó.

1. félidő 

Szinte teljesen megteltek a lelátók, ezért mindenekelőtt köszönjük mindenkinek – óbudaiaknak, pécsieknek és a semleges drukkereknek egyaránt –, hogy olyan hangulatot teremtettek, amilyet egy igazi rangadó megérdemel.

A mérkőzés elején egy kicsit beragadtunk: öt perc játék után 4–14 állt az eredményjelzőn, és kellett valaki, aki berobbantja a motort. Ezt Hajdu vállalta magára: két triplával és egy duplával gyakorlatilag felrázta az egész csapatot. Innentől aztán felszabadultan, látványosan és csapatként játszva hengereltünk: a nagyszünetig még 41 (!) pontot tettünk hozzá, és az első félidő végére egyértelműen átvettük az irányítást.

A közönség tombolt, a fiúk éltek a támogatással, és félelmetesen játszottak – minden olyan volt, mint egy tökéletes hazai est alapjai.

2. félidő 

A szünet sem törte meg a ritmust: a pécsi zóna ellen is megtaláltuk az ellenszert, és továbbra is magabiztosan, energikusan kosaraztunk. A 28. percben, 73–55-nél már-már kézzelfoghatónak tűnt a győzelem.

A túloldalon ugyan Plézer extrája életben tartotta a PVSK-t, de ekkor még teljes kontrollban voltunk. Aztán a mérkőzés képe lassan változni kezdett: a vendégek egyre többször állhattak a büntetővonalra, mi pedig – talán a hatalmas tempó „kisülése”, talán a tördeltebbé váló játék miatt – fokozatosan visszább estünk.

Az utolsó öt perc sajnos eldöntötte a találkozót: ezt a szakaszt 24–8-ra a pécsiek nyerték, így a végén ők örülhettek.

Gratulálunk a PVSK-nak a győzelemhez!

Összegzés 

Fájó, hogy hazai pályán mindössze 11 büntetőt dobhattunk, miközben az ellenfél 35-öt – különösen úgy, hogy a fizikalitásban és a védekezési felfogásban nem volt ekkora különbség a két csapat között. A 16 bedobott triplánk is bizonyítja, mennyire élt a kezünk, mégsem bizonyult elegendőnek Plézer és Dordevic klasszis megoldásai ellen.

De még egy ilyen vereség sem törhet meg bennünket. Tovább kell lépni, magunkkal vinni a rengeteg pozitívumot, és megpróbálni a bravúrt Nyíregyházán!

 

 

Fotó: Felkai Gergely

Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…