Fiú U12/B: Egy szoros meccsre futotta

Az 5. fordulóban az U12-es B fiú csapatunk a Kis Lenke és a TFSE ellen lépett pályára. Sajnálatos módon rengeteg hiányzónk volt, így négy 2012-es segítségével tudtunk csak kiállni, akik viszont nagy örömmel fogadták a hívásunkat J

A Kis Lenke ellen sajnos az első negyedben már kétszámjegyű különbség alakult ki és csak Soma és Ármin tudott eredményes lenni. A második negyed szorosra sikerült, ráadásul a félidei büntetőket 5-en is értékesítették. ( Noel, Alex, Ármin, Soma, Hamza). Sajnos a játék képe nem változott a későbbiekben sem, ellenfelük labdaszerzésekből és indításokból rengeteg kosarat szerzett, míg mi összesen 10 pontot szereztünk a második félidőben. Végeredmény 23 – 64 oda.

A TFSE tudásban sokkal inkább közelebb ált hozzánk ebben az összetételben, reméltük, hogy sikerült hasznosabb mérkőzést játszanunk ellenük a rövid pihenőnket követően. A 9-6-os első negyed már mutatta, hogy több keresni valónk lehet ezen az összecsapáson,  Pali mellett Peti és Vili voltak eredményesek, majd a második 8 percben Hamza 8 pontjával tudtuk tartani a lépést. A második félidőben  egy 10-9-es és egy 8-8 as negyed következett, ahol már sokkal jobb volt a játék képe, így ha a győzelem nem is jött össze, de elmondható, hogy sikerült javulnunk a nap folyamán.

Hamza majdnem 10 pontos átlaga kiemelkedő, mellette Vili önfeláldozó játéka elemelhető ki, illetve a 3 beugró 2012-es szereplése.  Nehéz meccsek voltak, de örülök, hogy a TF ellen már partnerek tudtunk lenni. Nagyon remélem hogy 3 hét múlva már teljes kerettel tudunk szerepelni.

Gratulálok a két ellenfelünknek a győzelemhez! A szülőknek köszönet a kitartó támogatásért!

Hajrá Kaszások!

 

2023. február 18.  16:00– Zrínyi Miklós Gimnázium

Óbudai Kaszások / B – Kölökös Fiúk/ A 23 – 64 (4-18, 4-9, b: 5-1, 4-21, 6-15)

Kaszások: Aziz H 7, Fekete N 5, Tóth- Czirfusz V 4, Pál S 3, Kovács A 3, Bognár A 1, Merkl D, Richter P, Zöllner K, Orosz P,

2023. február 18.  17:20– Zrínyi Miklós Gimnázium

TFSE – Óbudai Kaszások/ B 46 -35 (9-6, 16-10, b:3-2, 10-9,8-8)

Kaszások: AZIZ H 12, Fekete N 1, Tóth- Czirfusz V 5, Pál S, Kovács A 4, Bognár A 3, Merkl D, Richter P 4, Zöllner K, Orosz P 6,






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…