Fiú U12/B: Szép teljesítmény, jó meccsek

A legutóbbi fordulón, egy őrült, körbeveréses tornán sikerült kiharcolnunk a feljutást. Fontos, hogy a srácok végre sikereket érjenek el, hiszen a „B” csapatunknak, túl erősnek bizonyult év elején a „B” csoport. Bíztunk benne, hogy a kezdeti sikertelenségek után, azt a teljesítményt tudják hozni a srácok, amit az előző fordulóban is bemutattak.

Kifejezetten harcosan, jó mentalitással kezdtünk, aminek az lett a következménye, hogy egy félidőt követően, mindössze 14 pontos hátrányban voltunk, a nálunk jóval fizikálisabb Kölökös Fiúk ellen. Bár minden negyedet elvesztettünk, voltak több perces intervallumok is, amiket meg tudtunk nyerni. Már az első húsz perc is jó volt, de a harmadik és negyedik negyedben még rá tudtunk tenni egy lapáttal. A nagyszünet után összesen csak 5 ponttal tudta ellenfelünk növelni az előnyét, ami a körülmények tekintetében, mindenképpen dicséretes teljesítmény a csapattól!

Mivel igen nagy tempót diktáltunk az első meccsen, kíváncsian vártam a folytatást, ahol a Vasas U11-es csapatával találkoztunk. Bár ők jobban kikaptak az első meccsükön, mint mi, kérdéses volt, hogy ki hogyan fogja bírni a második megmérettetést. A várakozásnak megfelelően szoros meccs lett belőle. A félidőben majdnem hússzal vezettünk, de rendesen elfogytunk a második félidőre. A nagy tempót a Vasas bírta jobban, így 5 pontra olvadt az előnyünk.

Kár, hogy nem sikerült szépen lezárni a második meccs végét, de összeségében dicséret illeti a srácokat, nagyon szépen teljesítettek! Bent tudtunk maradni a „C” csoportban, ami garantálja, hogy a következő fordulóban is hasonlóan jó meccseken fejlődhetünk tovább! Köszönjük szépen a szurkolást és a szülők támogatását! Hajrá Kaszások!

Első mérkőzés:

2025. január 11. 14:00 – Darázsfészek Kosárlabda Csarnok

KÖLÖKÖS FIÚK/A – ÓBUDAI KASZÁSOK/B: 77-60 (17-10,21-17,20-19,19-14)

Kaszások: Gulyás 2, Dorka 3, Digruber, Gacsályi 5/3, Sovány 2, SAGRADO 4, Poteczki, SZOBOTA 8, MOLNÁR 18, Wiesner 4, Korfanti 7, KULCSÁR 7.

 

Második mérkőzés:

2025. január 11. 17:00 – Darázsfészek Kosárlabda Csarnok

ÓBUDAI KASZÁSOK/B – Vasas Akadémia U11: 53-48 (14-7,22-12,13-13,4-16)

Kaszások: GULYÁS 6, Dorka 4/3, Digruber, Gacsályi 7, Sovány 2, SAGRADO 3, Poteczki 2, SZOBOTA 11, MOLNÁR 10, Wiesner 2, Korfanti 2, KULCSÁR 4.






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…