Leány U14: Minden téren maradandó

Elérkeztünk az utolsó fordulóhoz, a bajnokság végjátékához. Az A döntőbe jutáshoz az első vagy második helyen kellett végeznünk a csoportban. Ennek érdekében komolyan készültünk a Szekszárd elleni mérkőzésre. A csoportból eddig csak a Kecskemét csapatát ismertük, így a többiek némileg ismeretlenek voltak számunkra.

Már előző este leutaztunk Szekszárdra, hogy nyugodtan felkészüljünk a tornára. Egy váratlan meglepetés azonban felborította a terveinket, így nem a megszokott módon tudtunk pihenni. A Sopron ellen kezdtünk, és több alkalommal is partiban voltunk velük. Mi is ebbe az irányba szeretnénk haladni: lendületes és agresszív játékot építünk. Hasznos tapasztalat volt ellenük játszani, sokat tanultunk belőle.

A Szekszárd elleni mérkőzés következett, ahol remekül kezdtünk, az első negyed szinte parádés volt. A második negyedben azonban valami megtört, és egyszerűen semmi sem sikerült. A folytatásban összeszedtük magunkat, feltámadtunk, és sikerült közelebb kerülnünk. Minden igyekezetünk ellenére végül nem mi nyertük meg a mérkőzést. Ezzel sajnos az A döntőbe jutás lehetősége is elúszott.

Másnap fáradtan és kissé betegen álltunk pályára, ami már önmagában is kihívást jelentett. Sajnos Bori megsérült, így őt elvesztettük a mérkőzés során. Ennek ellenére összezártunk, és igazi csapatként küzdöttünk tovább. Lépésről lépésre átvettük az irányítást, és szép lassan megfordítottuk a meccset. A győzelem mögött hatalmas szív és összetartás állt.

A torna során rengeteg élménnyel és tapasztalattal gazdagodtunk. Az utolsó fordulóban minden erőnkkel az A döntőbe jutásért küzdöttünk, de végül ez sajnos nem sikerült. Voltak remekül sikerült negyedeink és nehezebb periódusaink is, de mindig igyekeztünk csapatként reagálni. A nehézségek, sérülések és fáradtság ellenére is bizonyítottuk, hogy összetartó közösség vagyunk, amely az utolsó pillanatig harcol. Ez a hozzáállás és fejlődés mindenképp biztató a jövőre nézve.

Első mérkőzés:

2025. május 17. 10:30 – Garay János Gimnázium, Szekszárd

Darazsak Sportakadémia – Óbudai Kaszások 101-56 (23-12,31-13,21-16,26-15)

Kaszások: STERBENZ 11/6, CEGLÉDI 11, Puskás 5, Kozák 6, HRUSKA 11, Fajta-Arriagada 3, Berke 3/3, Demeter-Nyitrai 2, Lóska 2, Kovács 2, Matuszka, Nagy.

Második mérkőzés:

2025. május 17. 18:15 – Garay János Gimnázium, Szekszárd

TARR KSC Szekszárd U14/A – Óbudai Kaszások 70-56 (16-13,19-5,16-20,19-18)

Kaszások: STERBENZ 16, CEGLÉDI 14, Puskás 8, Kozák 3, Hruska 8, Fajta-Arriagada 4, Demeter-Nyitrai 1, Lóska 2, Kovács 2, Matuszka, Nagy, Berke.

 

Harmadik mérkőzés:

2025. május 18. 9:00 – Garay János Gimnázium, Szekszárd

Óbudai Kaszások – Kecskeméti KA U13/B 53-49 (12-13,4-10,15-16,22-10)

Kaszások: STERBENZ 25, CEGLÉDI 12, Kozák 2, HRUSKA 8, Fajta-Arriagada 2, Nagy 2, Kovács 2, Demeter-Nyitrai, Lóska, Matuszka, Berke, Puskás.






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…