Leány U16: Először a felsőházban!

Az Országos Kadett selejtezőnk rendkívül eredményesen sikerült, ahol három mérkőzésből mindhárom alkalommal magabiztos győzelmet arattunk. Az eredmények alapján kvalifikáltuk magunkat az országos kadett főtábla felsőházába, ami jelentős mérföldkő számunkra. Az elmúlt időszakban a csapat jelentős átalakuláson ment keresztül, számos új játékos csatlakozott hozzánk. A hétvégén az „új” lányokkal és az „öreg” Kaszásos játékosokkal, már egy csapatként karöltve kezdtük meg a közös útunkat a céljaink felé. Ez az új összetétel kihívásokat is jelentett, hiszen a régi és az újonnan érkező játékosoknak össze kellett csiszolódniuk, de az augusztus óta tartó szorgalmas munka meghozta a gyümölcsét. A lányok rendkívüli összetartása, egységes csapatszelleme és a munkába vetett hitük határozottan mutatja, hogy nagy célokat tűzhettünk ki magunk elé. A selejtezőn mutatott játék és csapatkohézio olyan alapokat biztosítanak, amelyekre bátran építhetünk a jövőbeni kihívások során. Természetesen ez még csak az út eleje. A következő időszakban a csapat előtt egy izgalmas alapszakasz áll. A felsőházban olyan kihívások várnak ránk, amelyek minden eddiginél nagyobb próbatételeket jelentenek. De úgy érzem, hogy készen állunk rá és és meg fogjuk állni a helyünket a legjobbak között is. Ehhez szükség van a lányok elszántságára és rengeteg munkára. Sokat kell fejlődnünk a játék különböző szegmenseiben. Edzőként büszke vagyok arra, hogy részese lehetek ennek a folyamatnak, és alig várom, hogy lássam, meddig juthatunk el. Minden egyes edzésen és mérkőzésen tovább fogunk dolgozni azon, hogy a csapat még jobban összekovácsolódjon, és a lehető legjobb teljesítményt tudjuk nyújtani mérkőzésről mérkőzésre.

A mérkőzések:

Első mérkőzésünket a Kecskeméti KA U16 csapata ellen játszottuk, ahol már az első percekben érezhető volt, hogy jelentős fölényben vagyunk. Az első negyedben határozottan kezdtünk, amit az eredmény is tükröz: 20-8-ra vezetve zártuk ezt a szakaszt, világossá téve, hogy a csapatunk uralja a pályát. A második és a harmadik negyed kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, ahol támadójátékunk intenzitása kissé alábbhagyott, de továbbra is kézben tartottuk a mérkőzést. A negyedik negyedben ismét új erőre kaptunk, és energikus, lendületes játékkal 33-13-as részeredményt produkáltunk, ezzel végleg bebiztosítva a győzelmet.
A második mérkőzésünk az MVM-OSE Lions ellen egy igazi erődemonstráció volt. Az, hogy 163-9-es győzelmet arattunk, mutatja, hogy mekkora különbség volt a két csapat között, de számomra még fontosabb volt, hogy a lányok mennyire fegyelmezetten tartották fenn a koncentrációjukat. Az ilyen mérkőzéseken könnyen el lehet veszíteni a fókuszt, de a lányok végig élesek maradtak, és ez külön örömmel tölt el.
A harmadik összecsapásunkat az UNI Győr NKA/B ellen vasárnap délután játszottuk. Nagyszerű kezdést követően, végig minden játékrészben tudtuk növelni az előnyünket és végül 95-40-re győzedelmeskedtünk. Itt is az egész csapat hozzájárult a sikerhez.

 

2024. szeptermber 28-29.

Budapest, Óbudai Kaszások Kosárlabda Csarnok

 

Első mérkőzés

Óbudai Kaszások/A – Kecskeméti KA U16 78-38 (20-8, 11-8, 14-9, 33-13)

Kaszások: Bernei 4, CSUBA 6, Krajcsovich 5, Sterbenz A. 11, ÁRVAY 15/3

Cs.: Kövesi 2, Szabó 4, Sütő-Orbán 5, KOÓS 13, Rósa 2, Sterbenz V. 5/3, Berecz-Erdei 6

 

Második mérkőzés

Óbudai Kaszások/A – MVM-OSE Lions U16L

Kaszások: Bernei 7, Szabó 12, Rósa 8, Sterbenz A. 15, Csuba 18,

Cs.: KÖVESI 26/6, Krajcsovich 7/6, Árvay 8, KOÓS 22, Berecz-Erdei 21, STERBENZ V. 19/6, Sütő-Orbán

 

Harmadik mérkőzés

UNI GYŐR NKA/B – Óbudai Kaszások/A 40-95  (4-29, 14-23, 10-26, 12-17)

Kaszások: Bernei 9/3, Csuba 6, Krajcsovich 8, Sterbenz A. 4,  Szabó 2,

Cs.: KÖVESI 7/3, ÁRVAY 12, Sütő-Orbán 10, Koós 11/6, Rósa 8, Sterbenz V. 4,  BERECZ-ERDEI  14






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…