Játékvezetők: Fleischmann Krisztián, Sellei Dalma Laura

Óbudai Kaszások U16 Leány 11 14 6 17 48

A mérkőzés edzői értékelése

Kaszások: KRAJCSOVICH 13, Forró 6, FERLETYÁK 19, Szabó, BETANCOURT-SZEPESSY 5,
Cs Sterbenz, Nádasdy, Etter, Berecz-Erdei 5, Gábor

Hat nap alatt harmadik mérkőzésünkre készültünk, ráadásul a második hosszú utazás után. Különböző okok miatt többen nem tudtak velünk tartani, így meglehetősen hiányos összeállításban, de eltökélten érkeztünk Pécsre, ahol legutóbb a tavalyi B döntőben szerepeltünk. A mérkőzés tétje a hibátlan alapszakasz mérleg megőrzése volt, ugyanakkor nagyon érződött a lányokon a sorozatterhelés. Nem tudtunk élesen kosárlabdázni, rengeteg hiba, rossz döntés tarkította az első félidőt, amely pontszegény eredményt hozott (19-25).

Sajnos a folytatás sem hozta meg az átütő erőt a játékunkban, sőt a harmadik negyedben teljesen elveszítettünk a ritmusunkat, összesen csak 6 pontot sikerült szereznünk, így a hazaiak meg tudták fordítani a mérkőzés állását (32-31). Ebben a nehéz helyzetben a lányok meg tudták mutatni milyen közösséget alkotnak, hogy tudnak egymásért küzdeni és egy kiélezett végjátékban, jó védekezést követően az ellentámadásból Marléne megszerezte a csapat győztes kosarát, ami jól mutatja mennyire akarták ezt (46-48).

Hosszú és fárasztó volt a mögöttünk álló időszak, de a befektetett munka mindig meghozza gyümölcsét. Most örülünk, de a fókusz a jövő héten kezdődő keresztjáték mérkőzéseken van. A java csak most kezdődik.

Hasonló tartalmak

• Hosszú hétvége van mögöttünk, amelyet egy szerdai Kőbánya elleni rangadó és egy hétvégi Országos forduló követ. Mindenkire nagy szükség lesz, hiszen 8 nap alatt 5 meccset játszunk, amely…

Bajnokság: Serdülő/B Bajnokság [Bp]

Időpont: 2024-02-25 Kezdés: 11:00

• Ellenfelünknek gratulálok a kemény játékhoz, de magunknak is győzelemhez. Tanulásgos lesz remélem a mérkőzés fegyelem és figyelem szempontjából. Szülőknek köszönjük a szurkolást!

Időpont: 2024-02-24 Kezdés: 16:30

• Lassan kezdtünk, de sikerült felpörögni, melegítésünket komolyabban kell vennünk, a védő teljesítmény azonban megsüvegelendő!

Bajnokság: Regionális Junior Bajnokság

Időpont: 2024-02-24 Kezdés: 12:00