Leány U16: Mérkőzésről mérkőzésre fejlődtünk

Elérkeztünk a selejtezőhöz, ami fontos mérföldkő számunkra, hiszen 1,5 hónap munkája vezetett idáig. Rengeteg munka van mögöttünk, nemcsak fizikai, hanem mentális felkészülés is. Új csapat, új stáb, új korosztály. Sajnos egy meghatározó játékosunk már nem velünk folytatja, ám ahelyett, hogy megtört volna a csapat, inkább erőt és összetartást merítettünk ebből. Nagyon vártuk már, hogy végre elinduljon a szezon és pályára léphessünk. Kíváncsi voltam, hogy mindezek után hol tartunk, és vajon mennyire vagyunk egy csapat.

Dávid Kornél csapata ellen kezdtük meg a szezont, félig-meddig ismeretlen csapat a számunkra. Az elején érezhető volt rajtunk az idegesség és egyfajta bizonytalanság, kissé félve léptünk pályára. Ahogy telt az idő, fokozatosan magunkra találtunk, és elkezdtük játszani a saját játékunkat. A meccs során minden hullámvölgyet és minden kisebb-nagyobb hegyet megültünk, ami teljesen rendben volt. A fordulópontokban sikerült erőt merítenünk, és egyre magabiztosabban játszottunk. Végül megnyertük a találkozót, ami után egy kicsit mi is megnyugodtunk.

Három órával az első mérkőzés után már jött is a következő feladat, a BEAC/B elleni találkozó. Már a kezdésnél szembesültünk új helyzetekkel, hiszen letámadó zónával próbáltak megfogni minket, majd 2-1-2 zónát alkalmaztak a felállt védelemben. Az egész mérkőzés rendkívül agresszív és kemény volt, nagy tempóval zajlott a játék, ami rengeteget kivett belőlünk. A végére sajnos elfáradtunk, és így nem sikerült kiharcolnunk a győzelmet.

Másnap „hajnali” kilenckor kellett pályára lépnünk, ezúttal a BEAC erősebb csapata ellen. Ellenfelünk futós, lendületes játékot játszott, amelyet a folyamatos agresszivitás és rengeteg elzárás tett még nehezebbé számunkra. Minden erőnket, akartunkat összeszedtük és így küzdöttük végig a mérkőzést. A meccs azonban egyre inkább felőrlő küzdelemmé vált, amelyben minden apró hiba sokat számított. Bár hajtottunk az utolsó pillanatig, végül itt sem sikerült győzelmet szereznünk, de rengeteget tanultunk belőle.

Amiért jöttünk, azt elértük, de közben sokkal többet kaptunk annál, mint amire előzetesen számítottunk. A játékosok első kézből tapasztalhatták meg, milyen intenzitású mérkőzések várnak rájuk a szezonban, ami hatalmas tanulási lehetőség volt. Meccsről meccsre sikerült fejlődnünk, szinte minden játékelemben láthatóan előrébb léptünk. Számomra azonban a legfontosabb az volt, hogy a szívüket is belerakták a játékba, egymásért és az egyesületért egyaránt küzdve. Ez a hozzáállás tette lehetővé, hogy 22 órán belül három mérkőzést is végigbírjunk, minden nehézség ellenére. Büszke vagyok rájuk, és ebből a tapasztalatból építkezve megyünk tovább a következő kihívások felé.

 

Első mérkőzés:

2025. szeptember 20. 12:45 – ELTE Sporttelep 1. pálya, Budapest

Óbudai Kaszások/A – Dávid Kornél KA 90-74 (17-26, 28-8, 16-22, 29-18)

Kaszások: CEGLÉDI 23, BERECZ-ERDEI 27/12, PUSKÁS 14, Szikora -, Kosztyu –
Cs.: HRUSKA 20, Fajta-Arriagada 4, Demeter-Nyitrai 2, Berke -, Berdó -, Vincze -, Kozák -.

 

Második mérkőzés:

2025. szeptember 20. 18:30 – ELTE Sporttelep 1. pálya, Budapest

Óbudai Kaszások/A – BEAC-Újbuda KA/B 61-74 (18-22, 12-14, 16-18, 15-20)

Kaszások: CEGLÉDI 20, BERECZ-ERDEI 16, Puskás 8, Szikora 5, Kosztyu 2
Cs.: Hruska 8, Berdó 2, Fajta-Arriagada -, Demeter-Nyitrai -, Berke -, Vincze -.

 

Harmadik mérkőzés:

2025. szeptember 21. 9:00 – ELTE Sporttelep 1. pálya, Budapest

BEAC-Újbuda KA/M – Óbudai Kaszások/A 80-49 (18-12, 23-11, 28-15, 11-11)

Kaszások: Ceglédi 4, BERECZ-ERDEI 10, Puskás 6, SZIKORA 10, Kosztyu 6/6
Cs.: Hruska 7, Berdó 2, Keszler 4, Fajta-Arriagada -, Demeter-Nyitrai -, Berke -, Vincze -.






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…