Elérkeztünk a selejtezőhöz, ami fontos mérföldkő számunkra, hiszen 1,5 hónap munkája vezetett idáig. Rengeteg munka van mögöttünk, nemcsak fizikai, hanem mentális felkészülés is. Új csapat, új stáb, új korosztály. Sajnos egy meghatározó játékosunk már nem velünk folytatja, ám ahelyett, hogy megtört volna a csapat, inkább erőt és összetartást merítettünk ebből. Nagyon vártuk már, hogy végre elinduljon a szezon és pályára léphessünk. Kíváncsi voltam, hogy mindezek után hol tartunk, és vajon mennyire vagyunk egy csapat.
Dávid Kornél csapata ellen kezdtük meg a szezont, félig-meddig ismeretlen csapat a számunkra. Az elején érezhető volt rajtunk az idegesség és egyfajta bizonytalanság, kissé félve léptünk pályára. Ahogy telt az idő, fokozatosan magunkra találtunk, és elkezdtük játszani a saját játékunkat. A meccs során minden hullámvölgyet és minden kisebb-nagyobb hegyet megültünk, ami teljesen rendben volt. A fordulópontokban sikerült erőt merítenünk, és egyre magabiztosabban játszottunk. Végül megnyertük a találkozót, ami után egy kicsit mi is megnyugodtunk.
Három órával az első mérkőzés után már jött is a következő feladat, a BEAC/B elleni találkozó. Már a kezdésnél szembesültünk új helyzetekkel, hiszen letámadó zónával próbáltak megfogni minket, majd 2-1-2 zónát alkalmaztak a felállt védelemben. Az egész mérkőzés rendkívül agresszív és kemény volt, nagy tempóval zajlott a játék, ami rengeteget kivett belőlünk. A végére sajnos elfáradtunk, és így nem sikerült kiharcolnunk a győzelmet.
Másnap „hajnali” kilenckor kellett pályára lépnünk, ezúttal a BEAC erősebb csapata ellen. Ellenfelünk futós, lendületes játékot játszott, amelyet a folyamatos agresszivitás és rengeteg elzárás tett még nehezebbé számunkra. Minden erőnket, akartunkat összeszedtük és így küzdöttük végig a mérkőzést. A meccs azonban egyre inkább felőrlő küzdelemmé vált, amelyben minden apró hiba sokat számított. Bár hajtottunk az utolsó pillanatig, végül itt sem sikerült győzelmet szereznünk, de rengeteget tanultunk belőle.
Amiért jöttünk, azt elértük, de közben sokkal többet kaptunk annál, mint amire előzetesen számítottunk. A játékosok első kézből tapasztalhatták meg, milyen intenzitású mérkőzések várnak rájuk a szezonban, ami hatalmas tanulási lehetőség volt. Meccsről meccsre sikerült fejlődnünk, szinte minden játékelemben láthatóan előrébb léptünk. Számomra azonban a legfontosabb az volt, hogy a szívüket is belerakták a játékba, egymásért és az egyesületért egyaránt küzdve. Ez a hozzáállás tette lehetővé, hogy 22 órán belül három mérkőzést is végigbírjunk, minden nehézség ellenére. Büszke vagyok rájuk, és ebből a tapasztalatból építkezve megyünk tovább a következő kihívások felé.
Első mérkőzés:
2025. szeptember 20. 12:45 – ELTE Sporttelep 1. pálya, Budapest
Óbudai Kaszások/A – Dávid Kornél KA 90-74 (17-26, 28-8, 16-22, 29-18)
Kaszások: CEGLÉDI 23, BERECZ-ERDEI 27/12, PUSKÁS 14, Szikora -, Kosztyu –
Cs.: HRUSKA 20, Fajta-Arriagada 4, Demeter-Nyitrai 2, Berke -, Berdó -, Vincze -, Kozák -.
Második mérkőzés:
2025. szeptember 20. 18:30 – ELTE Sporttelep 1. pálya, Budapest
Óbudai Kaszások/A – BEAC-Újbuda KA/B 61-74 (18-22, 12-14, 16-18, 15-20)
Kaszások: CEGLÉDI 20, BERECZ-ERDEI 16, Puskás 8, Szikora 5, Kosztyu 2
Cs.: Hruska 8, Berdó 2, Fajta-Arriagada -, Demeter-Nyitrai -, Berke -, Vincze -.
Harmadik mérkőzés:
2025. szeptember 21. 9:00 – ELTE Sporttelep 1. pálya, Budapest
BEAC-Újbuda KA/M – Óbudai Kaszások/A 80-49 (18-12, 23-11, 28-15, 11-11)
Kaszások: Ceglédi 4, BERECZ-ERDEI 10, Puskás 6, SZIKORA 10, Kosztyu 6/6
Cs.: Hruska 7, Berdó 2, Keszler 4, Fajta-Arriagada -, Demeter-Nyitrai -, Berke -, Vincze -.


