Leány U18: A legjobb tízben

Hosszú és kemény felkészülésen vagyunk túl, amelynek minden pillanata most meghozta a gyümölcsét. Az elmúlt hétvégén a junior országos selejtezőben három mérkőzésen léptünk pályára, ahol csak a csoportelsők juthattak be a főtábla felsőházába. Mindhárom találkozót megnyertük,  így először sikerült kvalifikálnunk magunkat az alapszakasz legjobb tíz csapata közé.

Az első mérkőzés előtt volt bennünk némi izgalom, hiszen mindig fontos, hogyan kezd egy csapat egy ilyen tornát. A lányok azonban nagyon gyorsan megmutatták, hogy készen állnak a feladatra. Már az első percektől fegyelmezett védekezést és lendületes támadójátékot láthattunk, amivel hamar sikerült magunkhoz ragadni az irányítást. A találkozó során folyamatosan építettük az előnyt, és a koncentrációnk a végéig kitartott: a záró negyedet 28–0-ra nyertük meg, ami ezt jól mutatja. A második mérkőzésen is mi domináltunk, ahogy ezt el is vártuk a csapattól. A harmadik, egyben utolsó találkozón a csoportelsőség volt a tét, így a lányok nagy motivációval léptek pályára a BEAC ellen. Az első negyed szorosabban alakult, hiszen ellenfelünk lelkesen és bátran kezdett, de a második játékrészben sikerült ritmust váltanunk. Fokozatosan átvettük az irányítást, védekezésben szigorúbbak lettünk, támadásban pedig pontosabb és gyorsabb játékot mutattunk. A harmadik negyedre már érezhető volt, hogy a csapat lendületben van: a gyorsindítások rendre kosárral zárultak, és a távoli dobások is ültek. A záró szakaszban pedig még inkább felpörögtünk, amit a 38 szerzett pont is jól mutat.

 

2025. szeptermber 13-14.

ELTE Sporttelep 1. pálya

 

Első mérkőzés

Óbudai Kaszások/A – Kecskeméti KC 119-24 (25-7, 37-6, 29-11, 28-0)

Kaszások: Csuba 14/6, Ferletyák 8, Sterbenz 8, Árvay 9, KEMÉNY 21

Cs.: KÖVESI 15/6, KRAJCSOVICH 12/6, Sütő-Orbán 6, BERECZ-ERDEI  21/3, Forró 5/3,

 

Második mérkőzés

MVM-OSE Lions U18L – Óbudai Kaszások/A 14-137 (9-36, 0-37, 4-32, 1-32)

Kaszások: Csuba 8, Ferletyák 13, Krajcsovich 8, Sütő-Orbán 13/3,  KEMÉNY 22,

Cs.: BERECZ-ERDEI 24, ÁRVAY 21/3, Kövesi 5/3, STERBENZ 21, Forró 2

 

Harmadik mérkőzés

Óbudai Kaszások/A – BEAC-Újbuda KA/B 112-48 (19-12, 26-8, 29-18, 38-10)

Kaszások: CSUBA 13/6, FERLETYÁK 22/3, Sterbenz 7, ÁRVAY 22/12, Kemény 7,

Cs.: Kövesi 4, Berecz-Erdei 15, Sütő-Orbán 10, Krajcsovich 6, Forró 4, Koós 2






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…