Helyszín: Székesfehérvár, MKOSZ Sportcentrum

Játékvezetők: Szés Péter, Makovsky Szabolcs

U20 (ffi) 25 21 21 15 82

A mérkőzés edzői értékelése

Óbudai Kaszások U20: Katona Balázs 6, Molnár Levente 6/3, FARKAS DÁNIEL 23/6, Schiller Levente 6, MELEG KÁROLY 15/3,

Cs: DÉNES DÁNIEL 16/6, Bencsik Barnabás 3, Hegedűs Milán 2, Chabot Dávid 0, Gálfalvi Balázs 5/3

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést (11:0) és bár az ellenfél az 1. negyed második felére kicsit magára talált, 10 perc játék után az eredményjelzőn 25:13 állt a javunkra, ami mindenképpen bizakodásra adott okot. Az első félidő végére majd 20 pontra sikerült növelni az előnyünket, így már a második negyed második felében el tudtuk kezdeni pályára rotálni juniorjainkat.

Nehéz ilyenkor motiváltnak maradni és fent tartani a tüzet. Főleg úgy, hogy néhány játékos lábában benne volt már egy épphogy véget ért NB1/B csoportos mérkőzés. Mindenezek ellenére a 2. félidőben végig tudtuk játszatni a fiataljainkat, hiszen a 4. negyed felére így is 30 pontra hizlaltuk az előnyünket. Kár az utolsó pár percért. Kicsit kiengedtünk, így jöhetett fel az ellenfél 82:64-re.

Sajnos nagyon rövid időnk maradt a bemelegítésre, mivel a felnőtt meccs után át kellett mennünk egy másik terembe. Dicséretes, hogy a körülmények ellenére a srácok mégis ilyen jól kezdték a mérkőzést, gyakorlatilag érezhető volt pár perc után, hogy ezen a meccsen nem hagyunk esélyt ellenfelünknek. Persze voltak hibák, de jó volt látni, hogy fiataljaink felvették a ritmust és egészen jól mozgott a pályán az éppen aktuális ötösünk, holott sokszor voltunk olyan összeállításban fent, ahogy játékosaink még sohasem. Biztató kezdet, várjuk a folytatást!

Hasonló tartalmak

• Nem tetszett ma a védekezés minősége, támadással nyertünk azonban, legközelebb szeretnénk jobban dolgozni.

Bajnokság: Országos Junior Bajnokság

Időpont: 2024-03-10 Kezdés: 12:00

• Az első félidei érthetetlenség nagyon fájó, azonban a teljes mérkőzésen tapasztalt védekezésünk még inkább, rettenetesen gyengén teljesítettünk a hátsó formációban.

Időpont: 2024-03-10 Kezdés: 10:00

• Nehéz mérkőzés volt, ami zavaró az védekezésünk hiánya, igyekszünk minél jobban zárni a bajnokságot.

Bajnokság: U20 Nemzeti Bajnokság

Időpont: 2024-03-09 Kezdés: 19:00