Helyszín: Darázsfészek Kosárlabda Csarnok |1104 Budapest, Ha

Játékvezetők: Boros Krisztina, Borsos Balázs

Csapatok 1 2 Félidei büntető 3 4 Végeredmény
Vasas Amazonok 6 9 2 12 12 41
Római Kaszások U11 10 21 5 14 14 64

A mérkőzés edzői értékelése

KONECSNYI B. 19, DALLOUL M. 6, Berlinger M. 2, Krémer D. 3, PATAKI B. 9, Zöllner K. Köcse K. 1, OLLAI P. 9, Csizmazia K. 4, Baranyai K. BALPATAKI B. 11, Méhes G

A Kenguru Kupa III. fordulójában két lánycsapat várt a Római srácokra a C csoportban szombat reggel. Nagy örömömre 12-en !! voltunk jelen egészségesen, amire még idén nem volt példa, mindenki izgatottan várta az év utolsó meccseit. A Vasas Amazonok ellen kezdtük a hétvégét, akik közül többen is ismerősek voltak az U12-es bajnokságból.
Nagy lendülettel, védekezésben kifejezetten harapósan sikerült kezdeni a srácoknak, és a játékrész felére 10-3-ra meglépni Bubu, Bence, Csizi és Donát kosaraival. Jól pörögtünk, de a támadásban picit bizonytalannak éreztem magunkat, túl gondoltuk néha a dolgokat, így végül 10 pontnál meg is álltunk. A második 6-os folytatta a remek játékot és egy 13-0-ás rohammal (Bertin 12 pont!) komoly előnyt hoztak össze a fiúk. Dalloul Márk és Ollai Peti is 4-4 ponttal járultak hozzá a 21 pontos negyedhez!
A félidei büntetőknél Bence, Donát, Köcse Kornél, Ollai Peti és Bubu voltak eredményesek!

A harmadik negyedben fő feladat volt, hogy labda nélkül is többet mozogjunk, illetve hogy megtudjuk játszani az üres társakat. Bubu és Bence összejátékából több gyönyörű kosár is született, de Dalloul Márk is eredményes tudott lenni, majd a záró játékrészben Csizi, Berliger Márk, Ollai Peti és Bertin kosaraival sikerült beállítani a 41 -64-es végeredményt.

Nagyon sokat változott a játékunk az elmúlt két fordulóhoz képest, rengeteg olyan dolgot láttuk viszont a pályán, amit edzéseken gyakorlunk. Nagyon sok passz jellemezte a játékunkat, és ami a legfontosabb, hogy többségébe jó döntéseket hoztak a gyerekek! Többen is 10 pont környékén dobtak, ami külön öröm, de mind a 12 római harcos kivette a részét a győzelemben! Bravó! 
Folytatás a Törekvés ellen!

Hasonló tartalmak

• Gratulálok a Jászberénynek, jó csapatot hoztak össze a piros csoportos bajnokságra. A most érkezett két játékossal – Dukiccsal és Kucsorával – tovább erősödtek. Én elégedett vagyok a saját…

Bajnokság: NB1

Időpont: 2022-01-15 Kezdés: 17:30

• Igazi rangadó volt ez a mérkőzés. Egyik csapat sem tudott igazán ellépni a másiktól, ez pedig 40 perces izgalmat hozott. Az ilyen mérkőzések adnak hozzá igazán egy játékos…

Bajnokság: U20 Nemzeti Bajnokság

Időpont: 2022-01-15 Kezdés: 19:30