Csapatok 1 2 Félidei büntető 3 4 Végeredmény
Kaszás Girls U12 6 11 8 2 12 39

A mérkőzés edzői értékelése

Németh 13, Sterbenz 5, Ceglédi 4, Fey 3, Mogyorósi 3, Csoknyay 3, Kadenszki 2, Kosztyu 2, Szűcs 1,
Reizmüller 1, Berecz 1, Horváth 1,

A bajnokság utolsó fordulójára és utolsó mérkőzésére a szezonban egy igazi értékmérő
ütközett következett a csata csapata ellen. Ellenfelünk utánpótlás csapatai a különböző
korosztályokban rendre az élmezőnyhöz tartoznak, így igazán hasznos értékmérő volt ez a
mérkőzés arra, hogy leszűrjük, merre tartunk a megkezdett munkában. Ahogyan az előző
mérkőzésen úgy most se kezdtünk jól, megint ajtó ablak helyzeteket hagytunk ki, amiket
viszont az ellenfelünk nem tett meg nekünk. Amint eladtuk a labdát 1-2 passz után
könnyedén dobtak nekünk üres ziccereket. Egy időkérés után próbáltuk rendezni a sorokat
az első negyedben, de hiába hívtuk fel a figyelmet nagyon arra, hogy becsüljük meg a
labdákat, vigyázzunk a besegítésekre, mert itt hiába verjük meg az emberünket máris fog
jönni egy másik besegítő, ez sem segített és tovább folytattuk a gödörbe ásásunkat.
Szerencsére a második negyedtől kezdve Németh a csapat élére ált és körülbelül egy
személyes hadsereg módjára átvette a staféta botot. Jól és harciasan védekezett, ha kellett
jól jött besegíteni, támadásban pedig egymaga berámolt 7 pontot. Ez a tűz átragadt
mindenkire, és ha támadásban nem is brillíroztunk továbbra se, de védekezésben sokkal
harciasabbak lettünk, sokkal kevesebbszer tudtak minket leindítani. A félidőben pedig
szezon csúcsot jelentő 8 büntetőt is bedobtunk, így újra nyílttá tettük az összecsapást és 4
pont híján ledolgoztuk a hátrányunkat.

A harmadik negyedben hiába bíztam benne, hogy ez a lendület és tűz megmarad sajnos
nem így lett. Támadásban teljesen lefagytunk, rossz döntéseket hoztunk a helyzeteknél.
Mikor passzolni kellett volna inkább rádobtuk 2 emberrel a nyakunkon kiszorított
helyzetből, mikor dobni kellett volna akkor meg inkább elpasszoltuk. Nagyon
gyámoltalanok voltunk ebben az időszakban és nem tudtuk tartani ellenfelünkkel a
tempót. A negyedik negyedben megint magunkhoz tértünk, újra egy sokkal harciasabb és

tüzesebb csapat benyomását keltettük, de már akkora volt a különbség, hogy csak
faragni tudtunk a hátrányunkon.

Ízelítőt kaptunk abból, hogy egy komolyabb szinten játszó csapat, könyörtelenül kihasználja
a hibáinkat, ha mi nem vagyunk elég figyelmesek és koncentráltak. Megtapasztaltuk milyen
az mikor, ha nem hajlítjuk be a lábunkat védekezésben, hogy tudnak egy szempillantás alatt
megverni minket, mi van akkor, ha nem zárunk ki és haddjuk, hogy második-harmadik
szándékból büntessenek minket. Továbbá a sebesség béli különbséget is megízleltük,
amivel az első negyedben nagyon állva hagytak minket. Ebből a vereségből hiszem, hogy
tanulni fogunk, és ha legközelebb találkozunk egy ilyen szinten játszó csapattal, akkor sokkal
jobban és végig az egész mérkőzésen fel tudjuk velük venni a versenyt nem pedig csak így
hullámokban. Németh Fruzsinát nagyon megdicsérem, mert mind támadó, mind védő
oldalon megtett mindent, amit lehetett. Ha legalább még 2 lány tudta volna ezt a szintet
hozni, amit ő nyújtott akkor meggyőződésem, hogy megis nyerhettük volna ezt a mérkőzést!

Hasonló tartalmak

• Nem tetszett ma a védekezés minősége, támadással nyertünk azonban, legközelebb szeretnénk jobban dolgozni.

Bajnokság: Országos Junior Bajnokság

Időpont: 2024-03-10 Kezdés: 12:00

• Az első félidei érthetetlenség nagyon fájó, azonban a teljes mérkőzésen tapasztalt védekezésünk még inkább, rettenetesen gyengén teljesítettünk a hátsó formációban.

Időpont: 2024-03-10 Kezdés: 10:00

• Nehéz mérkőzés volt, ami zavaró az védekezésünk hiánya, igyekszünk minél jobban zárni a bajnokságot.

Bajnokság: U20 Nemzeti Bajnokság

Időpont: 2024-03-09 Kezdés: 19:00