Fiú U11/R: Irány a Jamboree!

Első mérkőzés:

Elérkezett az utolsó forduló napja is. Az első mérkőzés tétje az volt, hogy ha győzünk akkor bejutunk az országos Jamboreera. A fiúk erre vártak már augusztus óta és rengeteg munkát tettek bele. Az első perctől eldőlt minden. A srácok nagyon magabiztosan kezdték el a mérkőzést, és nem volt kérdés, hogy mi a céluk. Az egész mérkőzésen sikerült egy igazi CSAPATOT látni a pályán. Jó volt nézni ahogyan játszanak és élvezik a játékot. A végeredmény egy nagyarányú győzelem lett, és ezzel bebiztosítottuk magunkat a jamboreera.

 

2024.05.05. vasárnap

Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok (1103 Budapest Kada utca 27-29.)

 

Római Kaszások – BKG Veresegyháza 106-30 ( 36-1, 17-7[7-7] 28-6, 18-10)

SMOHAI 27, FARKAS 23, ONCZAY 17, NEMES 10, Ciráki 7, Mózes 6, Kozák 5, Madacsay 4, Győre 3, Gerhardt 2, Fülöp 1, Digruber 1,

Játékvezetők: Hőgerl Bence, Vigh Balázs

 

Második mérkőzés:

A második mérkőzésünket a MAFC Grosics csapata ellen játszottuk. Velük már 2x találkoztunk az évben. Kértem a srácokat, hogy még koncentráljanak oda a meccs végéig. Úgy éreztem, hogy a kérésem ellenére is így tettek volna, mert itt is bebizonyították, hogy mire képesek. Az elején kicsit még lassan indult be a gépezet, de aztán ott folytattuk, ahol reggel abbahagytuk. Ezen a mérkőzésen is sok olyan szituációt láttam, amiket gyakorlunk edzéseken. A srácok most is nagyon magabiztosak voltak, és sikerült ezen a mérkőzésen is bebizonyítani, hogy milyen jó CSAPAT vagyunk.

Római Kaszások – MAFC Grosics 75-35 ( 12-7, 21-6 [6-4] 13-5, 23-13)

CIRÁKI 16, ONCZAY 14, FARKAS 13, MADACSAY 6, Nemes 6,  Győre 5, Mózes 5, Smohai 5, Digruber 4, Molnár 1, Kulcsár 0, Gerhardt 0

Játékvezetők: Korpás Máté, Vass Dávid Áron

Összegzés:

Hosszú szezon van mögöttünk. 32 meccs, rengeteg tapasztalat, öröm, szomorúság, fejlődés, barátság. A srácoknak volt egy céljuk, az első edzésen már ezt mondogatták, hogy ők bizony a Jamboreera be akarnak kerülni. Minden edzésen keményen dolgoztak, hogy fejlődjenek. És a munkának meg lett az eredménye. A budapesti bajnokság U11-es korosztályában 3. helyen végeztünk. Én úgy gondolom, hogy ez egy szép eredmény. Az U12-es bajnokságban nagyon sok tapasztalatot gyűjtöttünk a jövőre nézve. Nagyon jó utón haladunk, hogy jövőre is a kitűzött célt elérjük. Én tudom, és hiszem, hogy a srácok mindent megfognak tenni, hogy jövőre is kihozzák magukból és egymásból a legjobbat és a lehető legjobb eredményt érjük el. Büszke vagyok a fiúkra.

Szeretném megköszönni a szülőknek az egész éves támogatást, hogy mindig mindenhol ott voltak a srácok időben.

Most még dolgozunk tovább, hogy a pihenőre kellő tudással mehessenek el a srácok, hogy aztán augusztusba újra belevágjunk a célunk elérésébe.

 

Hajrá Kaszások!






Hasonló tartalmak

  • Az utolsó fordulóban változott a csapatok sorrendje. Az előző fordulóban mindkét meccset megnyerve (!), most az első helyről, elsőként kezdhettünk. Ilyen az egész szezonban nem volt, hogy pihenten kezdjünk a Beac-cal szemben. Nagy riválisunk ellen először akadozva majd Cilinek köszönhetően egyre értékelhetőbben kezdtünk játszani. Az egész első…

  • A bajnokságot a C csoportban, a 11. helyen fejeztük be, gratulálok a lányoknak az egész éves munkájukért, a mérkőzéseken való részvételért.

    A szombati első meccsünk a KLKS ellen sajnos túl simán, vereséggel zárult. Visszafogottak voltunk, nem haratunk, a védekezésünk szellős volt, a Kölökös lányok átszaladgáltak rajtunk. Győzelmük…

  • Elérkezett a szezonbeli utolsó U-12-es forduló. Azonban az első találkozón, a TFSE ellen nem tudtunk U-12-es színvonalon játszani. Sem támadásban, sem védekezésben egyszerűen nem voltunk elég jók. Védekezésben nem voltunk elég agresszívek, nem ütköztünk eleget, nem ütöttünk elég faultot ahhoz, hogy megállítsuk a TF jó felépítésű, magas,…

  • Vasárnap játszotta a korosztályos versengés záró alapszakasz fordulóját az U12-es fiú csapatunk. Meggyőző és lendületes játékkal egy vereséggel és egy győzelemmel zárták a szereplést az A csoportban.

    Büszke vagyok a csapatomra, mert a mai teljesítményükkel megmutatták hogy a főváros legjobbjai közé tartozunk.Mindent viszont láttam tőlük abból amit…